AUTOBUSEM

Přijet autobusem se vyplatí.

Brno – motorest Rohlenka
Autobusová linka 702 bude operativně posilována vložením dalších spojů navíc nad rámec jízdního řádu z Brna, Úzké (nástupiště u OD Tesco) v době od 10:45 do 13:45 po trase Brno, Úzká – Brno, Opuštěná – Brno, Tržní – Brno, Černovičky – Brno, Slatina, sídliště – Šlapanice, Bedřichovice, rozc. – Jiříkovice, motorest Rohlenka.

V opačném směru ze zastávky Jiříkovice, motorest Rohlenka po uvedených zastávkách zpět do Brna (v tomto směru jízdy vynechává zastávku Brno, Opuštěná, naopak obsluhuje navíc zastávku Brno, Zvonařka) pak budou vedeny posilové spoje v době od 15:00 do 16:30 hod. Na lince platí běžný Tarif IDS JMK. Jízdné z Brna na Rohlenku činí 33 Kč, pro držitele jízdenek pro zóny 100+101 stačí dokoupit jízdenku za 19 Kč.

Slavkov u Brna – motorest Rohlenka
Pro přepravu mezi Slavkovem u Brna a Rohlenkou pak budou v době od cca 11:20 do 13:20 (jen v uvedeném směru) zavedeny mimořádné spoje linky 601 v intervalu 20-30 minut. V opačném směru pak budou z Rohlenky do Slavkova u Brna (jen v uvedeném směru) vedeny mimořádné spoje linky 601 v době od 15:00 do 16:20 v intervalu 20 minut. Na lince platí běžný tarif IDS JMK. Jízdné mezi Slavkovem u Brna a Rohlenkou činí 33 Kč.

Více informací ZDE

VLAKEM

Do Křenovic a Slavkova u Brna se pohodlně dostanete vlakem z Brna nebo v opačném směru z Kyjova nebo Veselí nad Moravou.

Aktuální jízdní řády naleznete ZDE.

AUTEM

Lokalita je výborně dostupná po dálnici D1. Rekonstrukce Bitvy u Slavkova se odehrává u obce Tvarožná, pokud se chystáte sem, pak doporučujeme sjet na odpočívadlo Rohlenka (Brno – Olomouc 207,5 km). Parkovací místa jsou podél silnice do Jiříkovic a staré silnice na Vyškov.

Pokud míříte do Slavkova, pak sjeďte exitem 210 Holubice, směr Slavkov u Brna.

Doporučujeme přijíždět na všechna místa s časovým předstihem. Dobrá parkovací místa jsou často obsazená.

Ve Slavkově vás navíc čeká nejenom hra v zámeckých zahradách, ale můžete si vybrat i některý z výletů pěšky nebo na kole tam, kde dávné příběhy ožívají