Doprava

Autem

Lokalita je výborně dostupná díky dálnici D1. Rekonstrukce Bitvy u Slavkova se odehrává poblíž odpočívadla Rohlenka (Brno – Olomouc 207,5 km). Z Rohlenky pak můžete pokračovat směr Slavkov u Brna nebo Křenovice po silnici I/50 směr Uherské Hradiště. Pokud jste se rozhodli nevyužít veřejnou dopravu, doporučujeme přijíždět na všechna místa s časovým předstihem. Dobrá parkovací místa jsou často obsazená.

Autobusem

Přijet autobusem se vyplatí. Pro dopravu na Rohlenku (výchozí bod pro pozorování rekonstrukce bitvy) využijte speciální spoje z Brna, Úzké (u OD Tesco) a od Slavkova a Kyjova. Z Rohlenky bude zajištěna doprava zpět do Brna i do Slavkova. Poslední spoj ze Slavkova do Brna jede ve 21:22, do Kyjova ve 23:07. Info a spojení na: www.idsjmk.cz

Vlakem

Do Křenovic a Slavkova u Brna se pohodlně dostanete vlakem z Brna nebo v opačném směru z Kyjova nebo Veselí nad Moravou po trati 341 (Vlárská dráha). Poslední vlak ze Slavkova směr Veselí nad Moravou odjíždí 21:54 a směr Brno 22:07.

Organizátoři

Austerlitz.org

Středoevropská napoleonská společnost

město Slavkov u Brna

Regionální rozvojová agentura jižní moravy

obec Křenovice

Acaballado

Město Vyškov

obec Holubice

Společnost 1645

Mohyla míru – Austerlitz

Lokalita

Místo slavného Napoleonova vítězství leží cca. 15 kilometrů jihovýchodně od Brna. Slavkovské bojiště se rozkládá na území sedmnácti obcí, z nichž každá před 212 lety zažila krvavé boje a válečný stav. Ve většině z nich si i po dvou staletích můžete připomenout evropské dějiny a zažít atmosféru na vlastní kůži.

Partneři projektu